środa, 23 marca 2011

Projekty banerów

Materialnym efektem programu edukacyjnego "Moje miasto - moje miejsce?" ma być mobilna wystawa banerowa o historii Chorzowa. Od marca do czerwca będziemy wspólnie  pracować nad jej wyglądem i treścią. Pracownicy muzeum przekażą swoją wiedzę, artysta plastyk pomysł na jej aranżację, a uczestnicy programu najważniejszy składnik tej pracy - sposoby opowiadania historii tak, by trafiała do ich rówieśników. Wystawa powstaje więc w konkretnym celu - chcielibyśmy, aby od nowego roku szkolnego (2011/2012) była wypożyczana do chorzowskich szkół. W ten sposób uczestnicy programu wpłyną na edukację swoich kolegów i rówieśników. Skoro wystawa dotycząca tak trudnego tematu jakim jest historia miasta ma przemawiać do młodych ludzi to młodzi ludzie muszą też mieć konkretny wpływ na jej wygląd, a także i treść.

Uczestnicy programu będą mieli wpływ przede wszystkim na to w jaki sposób opowiedzieć historię miasta w sposób atrakcyjny i czytelny, ale także na jej same opracowanie graficzne.

Historia Chorzowa zostanie przedstawiona na kilku wolnostojących banerach typu roll-up o wymiarach: wys. 200 cm, szer. 100 cm.



Martyna Paluchiewicz - artysta plastyk i grafik przygotowała sześć różnych wstępnych projektów tła do wystawy.  Projekty zostały przedstawione uczestnikom na  drugim spotkaniu, które odbyło się 22 marca. Obydwie klasy okazały się niezwykle jednomyślne. Najpierw jednak przedstawmy przygotowane przez plastyczkę projekty:


 Projekt nr 1


 Projekt nr 2

 Projekt nr 3


 Projekt nr 4


 Projekt nr 5

 Projekt nr 6

Projekty nr 3 i 5 od razu zostały odrzucone. Projekty nr 1 i 2 spodobały się  jednak nie wywołały większego entuzjazmu. Projekt nr 4 zaintrygował motywem miasta oraz ławki i roweru, choć pojawiły się zdania, że może jest za ciemny. Jednak pierwsze wrażenie wskazało, że niezaprzeczalnym (póki co) zwycięzcą jest projekt nr 6. 

Zachęcamy ciągle do dyskusji i zastanawiania się nad tłem, które będzie takie samo dla wszystkich banerów. Wystawa ma przyciągać wzrok, być atrakcyjna dla odbiorcy, ale  musimy pamiętać też o tym, żeby tło dawało możliwość łatwego odczytywania informacji, które na nim się znajdą.

Wkrótce relacje z drugiego spotkania!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz